Efektywna transformacja

Neville Goddard był wyjątkowym nauczycielem i autorem wielu książek, pokazywał ludziom jak dzięki koncentracji myśli i emocji przy użyciu wyobraźni tworzyć swoją rzeczywistość. Co więcej, Goddard nauczał także jak zachowywać się tak, jakby ostateczny efekt manifestacji był już częścią życia danej osoby. Jednym z ćwiczeń dostępnych wyłącznie w jego prywatnych szkoleniach było ćwiczenie związane z drabiną mające na celu przekonać racjonalny umysł jak bardzo samodzielnie mamy możliwość kształtowania fizycznej rzeczywistości. Są pogłoski, że Goddard stwierdził, że jeśli to ćwiczenie nie przyniesie oczekiwanych efektów u jego studentów będzie to dowód na to, że jest oszustem, a jego nauki są nic nie warte.

Zachęcam Cię do tego, byś samodzielnie wykonał to ćwiczenie by przekonać się jak ogromną moc posiadasz i jak bardzo, przy odpowiedni ich ukierunkowaniu, Twoje myśli oddziałują na Twój świat.

ĆWICZENIE

Trzy noce z rzędu kładąc się spać wybierz pozycję w jakiej zazwyczaj nie sypiasz. Tak, dobrze zrozumiałeś. Jeśli więc na przykład sypiasz na ogół na prawym boku, zacznij teraz, dla potrzeb tego ćwiczenia, spać na lewym boku. Gdy będziesz już kłaść się spać, zamknij oczy i wyobraź sobie stojącą przed Tobą drabinę. Następnie, cały czas korzystając jedynie ze swojej wyobraźni, wyciągnij lewą rękę i złap nią za lewą część drabiny tak, jakbyś miał zaraz zacząć się wspinać. Dalej, powtórz to samo dla prawej ręki.  W wyobraźni, poczuj i zwizualizuj jak pomalutku stawiasz swoją lewą stopę na pierwszym stopniu drabiny, za chwilę dostaw do niej drugą stopę. Podczas procesu staraj się poczuć jak angażujesz wszystkie swoje kończyny we wspinaczkę. Nie spiesz się. Wspinaj się w górę po jednym stopniu, starając się skupiać przede wszystkim na wyobrażonym odczuciu wspinana się
w górę. Kiedy dotrzesz już na szczyt drabiny, zejdź po niej w dół w analogiczny sposób, potem jeszcze raz w górę, i z powrotem na dół. Powtórz tą wizualizację przez trzy noce z rzędu. Staraj się podczas procesu dołożyć jak najwięcej zmysłów, skup się na odczuciach pod dłońmi (drabina może być drewniana, metalowa, zimna, ciepła, etc), na zapachu, na napięciu swoich mięśni, na odgłosach jakie mogą towarzyszyć wspinaczce.

Druga część ćwiczenia jest równie ważna! Napisz na kilku kartkach zdanie ‘Nie będę się wspinać po drabinie’ i umieść je na te trzy dni w kilku różnych miejscach tak, byś widział je w ciągu dnia (np. przy łóżku, na lustrze w łazience i w przedpokoju, na monitorze w pracy, w samochodzie, na lodówce). Możesz do tego także wykorzystać wyświetlacz swojego telefonu lub też komputera. Za każdym razem gdy zauważysz swoją kartkę upewnij się sam przed sobą, że nie będziesz się wspinać po żadnej drabinie!

Po trzech dniach procesu zapomnij o całej sprawie. Większość ludzi donosi, że w ich życiu po wykonaniu całego procesu pojawia się okazja by faktycznie wejść na drabinę. U jednych pojawia się ona w okresie tygodnia od zakończenia ćwiczenia, u innych trwa to nieznacznie dłużej. Pamiętaj, nie szukaj na siłę okazji, po prostu to puść i wróć do swojego codziennego życia. Jeśli pożądana sytuacja nie wystąpi w Twoim życiu powtórz ćwiczenie jeszcze raz, a gdy i to także nie przyniesie efektu spróbuj wykonać tą wizualizację przez kilka nocy z rzędu.

Przyciągasz to, co wierzysz, że jest prawdą.

      – Neville Goddard

To ćwiczenie, a raczej jego efekty, są dowodem na to jak potężnym narzędziem jest ludzka podświadomość, oraz jak duży wpływ na naszą rzeczywistość ma to, czemu poświęcamy naszą uwagę tuż przed zaśnięciem nawet w sytuacji, gdy w ciągu dnia całkowicie temu zaprzeczamy.
W manifestowaniu rzeczywistości ogromny wpływa ma efekt końcowy mają właśnie nasze podświadome przekonania, które często blokują cały proces. Tutaj, w przypadku drabiny, większość ludzi nie ma z nią związanych żadnych negatywnych przekonań, no chyba że na przykład
w dzieciństwie zdarzył się komuś wypadek na drabinkach, lub też spadł z drabiny, i dlatego to ćwiczenie przynosi tak namacalne efekty w stosunkowo krótkim czasie.

Jeden z uczniów Goddarda który początkowo jak sam przyznaje uważał go za wariata,
a w wypadku którego to ćwiczenie zadziałało w wyjątkowo spektakularny sposób, nie tylko napotkał na możliwość wejścia na drabinę, ale także wspiął się na drabinę sukcesu zostając milionerem.
Ty także możesz dowolnie zmodyfikować to ćwiczenie i wspiąć się na drabinę swoich pragnień. Zacznij jednak od zwykłej drabiny tak, byś mógł utwierdzić się w przekonaniu, że prawo przyciągania naprawdę działa.

Owocnej wspinaczki!