#ALCHEMIA

Sprawdź co oddala Cię od rozwoju

Autor

To może oddalać Cię od rozwoju

Jako ludzie mamy tendencję do widzenia tego co najbardziej boli nas w nas samych i tego czego nie chcemy w sobie zaakceptować w innych ludziach. Tak działa mechanizm projekcji.

Kolejną formą ucieczki przed samym sobą jest uciekanie się do poziomów abstrakcji. Im głębiej jest coś w nas nieuświadomione, im bardziej nie chcemy czegoś w sobie zaakceptować – tym na wyższy poziom abstrakcji te kwestie zostają wyparte.

Umysł ma tendencję do tworzenia mechanizmów obronnych: uciekania się do teorii spiskowych, lubowania się w rozbudowanych poglądach – wyłącznie po to, żeby odwrócić uwagę nas samych od nas samych.

Co więcej: na poziomie umysłu cały czas odbywa się, świadome bądź nie, ocenianie danych sytuacji i wydarzeń w życiu jako dobre lub złe – te dualności powiązane są w normami i wzorcami, które nosimy jako zapis w sobie.

W pracy z cieniem podejmujemy się bardzo odważnego zadania – stawianiu czoła temu co zostało przez nas wyparte, a co nadal oddziałuje na nas i naszą rzeczywistość.

 

Czym jest rozwój duchowy?

Rozwój duchowy to nic więcej niż zwykłe, codzienne, świadome życie. Pierwszym krokiem w stronę rozwoju duchowego jest akceptacja siebie. Akceptacja to jednak nie zakładanie różowych okularów i udawanie, że wszystko jest ok. Akceptacja to stanięcie w Prawdzie. Akceptacja to pierwszy krok w stronę wprowadzania działań naprawczych.

Duchowość nie ma nic wspólnego z teoriami new age, religiami, teoriami spiskowymi. Duchowość, rozwój duchowy, to całość życia, wszystko to po co przyszliśmy na Ziemię. Rozwój odbywa się poprzez bycie i czucie – poprzez doświadczanie. Rozwój odbywa się w momencie przekroczenia dualności. W momencie przekroczenia dualności przestajemy oceniać doświadczane emocje jako pożądane lub niepożądane. Zauważamy, że wyparte emocje – ciężkie emocje – również niosą w sobie piękno. Kiedy przestajemy je oceniać jako zagrożenie, uznajemy ich istnienie i przestajemy przed nimi uciekać – jest to moment, w którym zaczynamy się rozwijać. Uświadamiamy sobie, że na naszej ścieżce tu na ziemi są nam potrzebne zarówno te wysokie jak i niskie stany wibracyjne.

Umysł ma tendencję do tworzenia mechanizmów obronnych

Nie uciekaj przed swoimi emocjami, nie zakładaj ochronnej warstewki. Zrewiduj czy dana forma aktywności – praca, książki, sport etc. – nie jest dla Ciebie formą ucieczki przed emocjami, których nie chcesz poczuć. Pozwól cięższym energiom być – tylko wtedy masz szansę na rozwój. Im szybciej dasz prawo być cięższym energiom i nie będziesz ich oceniać jako czegoś niepożądanego- tym szybciej będziesz mieć możliwość poczuć się wolny.  Tym szybciej wejdziesz na wyższy poziom.

Powiązane posty