Efektywna transformacja

Podświadomość – jak na nowo zaprogramować swój autopilot

Autor

Podświadomość – jak na nowo zaprogramować swój autopilot

Umysł podzielić można na dwie części – świadomy umysł oraz podświadomość. Współczesne badania dowodzą, że świadoma część umysłu stanowi zaledwie 5%, zaś to co wyparte i nieuświadomione zajmuje aż 95%. Podświadomość jest jak mechanizm, który uczy się poprzez powtarzanie, który realizuje otrzymane od Ciebie polecenia.

Twój wewnętrzny autopilot

Nierozerwalną częścią podświadomości jest tzw. autopilot, który niektóre rzeczy w naszym życiu wykonuje za nas, bez naszego świadomego udziału. Ocena każdej rzeczy zmienia się wraz ze zmianą perspektywy. Nie inaczej jest w przypadku autopilota. Jeżeli w Twoim życiu są niekorzystne, ograniczające Cię programy mówiące, że nie dasz rady, że się nie uda etc. – wówczas obecność autopilota w Twoim umyśle w istocie działa na Twą niekorzyść. Jeśli jednak Ty swojego autopilota zaprogramujesz w odpowiedni sposób to nawet w momentach, kiedy zaczniesz odpływać, kiedy nie będziesz obecny w tu i teraz, to Twój autopilot doprowadzi Cię do pożądanej przez Ciebie sytuacji życiowej. 

Jeśli jednak Ty swojego autopilota zaprogramujesz w odpowiedni sposób, to doprowadzi Cię on do pożądanej przez Ciebie sytuacji życiowej.

Podświadomość składa się zarówno z umysłu, jak iż ciała – ciało jest również nierozerwalnie połączone z podświadomością, jest jego częścią wykonawczą.  Ciało programowane jest poprzez odczuwanie: im częściej wykonuje dany zestaw czynności tym łatwiejsze do wykonania się one stają. Poprzez pokazywanie ciału nowych wzorców czucia się, można je przeprogramować je na nowy, pożądany wzorzec.

Rola świadomości

Jako świadomość musisz zrobić ten pierwszy krok, wyjść o krok przed rzeczywistość, przed doświadczane przez Ciebie okoliczności. Stojąc przed lustrem ze skwaszoną miną nie ma co liczyć na cud – odbicie w lustrze samo się do nas nie uśmiechnie. Jeśli Ty się nie uśmiechniesz -Twoje odbicie w lustrze również nie uśmiechnie się do Ciebie. Nie pomoże żadna magia– ani czarna, ani biała 😉

Powiązane posty