Efektywna transformacja

Przywiązanie jest źródłem cierpienia?

Autor

Przywiązanie jest źródłem cierpienia?

Skąd się bierze wewnętrzne cierpienie w naszym życiu?

Źródłem cierpienia jest przywiązanie – przywiązanie do danych osób, koncepcji etc. Wolność, którą wiele osób uważa za najwyższą wartość w życiu nie ma nic wspólnego z przywiązaniem. Wolność to stan, w którym nie ma przywiązań. Tak samo miłość – miłość również nie ma nic wspólnego z przywiązaniem.

Wolność to stan, w którym nie ma przywiązań.

Miłość to pełne odpuszczenie. Miłość to wolność i pozwolenie by wszystko w życiu układało się w najbardziej harmoniczny sposób. Miłość to przekroczenie swojego ego.

Przywiązanie a cierpienie

Cierpienie bierze się z przywiązania. Kiedy uda Ci się to zidentyfikować źródło swojego przywiązania i przekroczyć tę zależność tym szybciej zaczniesz wychodzić z cierpienia. Źródłem przywiązania, z którego bierze się cierpienie, są historie, które sami opowiadamy sami sobie w głowie. Historie, które uważamy za swoją prawdę, bądź z którymi się identyfikujemy. Im głębiej przywiązujemy się do koncepcji w swojej głowie tym bardziej cierpimy – nie jesteśmy wtedy w stanie zrobić kolejnego kroku na swojej drodze rozwoju.

Twoja historia

Większość koncepcji, które mamy w głowie, zostało „zaszczepione” w naszych głowach w dzieciństwie – dziecko słucha rodziców bezkrytycznie, nie potrafi podważyć tego co mówią mu dorośli. Potem samemu – w dorosłym życiu – ciężko jest mu odejść od tych prawd. Potem zaś dokoła tych prawd umysł nabudowuje historie, które nie są dla niego korzystne.

Zrewiduj w swoim życiu wszystkie historie, które sam sobie opowiadasz. Historie na swój temat, na temat świata, rzeczywistości, które mogą mieć źródło w Twoim dzieciństwie dotyczące tego co wolno, czego nie wolno, co jest wstydliwe etc.  Kiedy przestaniesz opowiadać sobie te historie wyzwolisz się z przywiązania i dzięki temu wyzwolisz się z ograniczeń i cierpienia.

 

 

Powiązane posty