Efektywna transformacja

Poznaj siebie i zacznij żyć w harmonii

Autor

Poznaj siebie samego

Samopoznanie to główny cel naszego pobytu tu, na ziemi. Chodzi w nim o to, aby każdy z nas, na jak najgłębszym poziomie, poznał samego siebie. Chodzi bowiem o to, że na tym najgłębszym poziomie wszyscy, my wszyscy jako ludzie, jesteśmy jedną, kolektywną świadomością. Ta świadomość jako całość, podzieliła się na mniejsze kawałeczki, po to, aby doświadczać jak najwięcej – a dzięki tym doświadczeniom móc się rozwijać. Naturalnym elementem rozwoju jest zaś proces samopoznania przez doświadczenie.

W życiu wszystkie okoliczności w życiu są idealnie dopasowane do tego jaką energią emanujemy – w lustrze rzeczywistości oglądamy 100% siebie.

Te cechy, z którymi mamy najmniejsze połączenie, które najmocniej do nas docierają, to te elementy nas samych, które najbardziej wypieramy bądź których w sobie nie akceptujemy.

W naszym ludzkim doświadczeniu chodzi przede wszystkim o integrację tych aspektów – zauważenia i uznania tych energii zarówno w sobie jak i w innych ludziach.

Świadomość Kolektywna a nasze “ja”

Podczas przekraczania poziomów świadomości – podczas wejścia na poziom świadomości jedności – zauważamy, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy jednym. Kiedy przekraczamy nasze osobowe ja mamy możliwość dostrzec istnienie świadomości kolektywnej. Patrząc na ziemię z kosmosu możemy dostrzec, że wszyscy jesteśmy częścią jednego żywego organizmu. W momencie, kiedy jako ludzkość uznamy to, że wszyscy jesteśmy połączeni, że każdy z nas ma w sobie boski pierwiastek wtedy najbardziej wzniesiemy się.

Im szybciej uda Ci się zintegrować wyparte energie w Tobie i uznać to co najbardziej podoba Ci się bądź wręcz odwrotnie – irytuje Cię w innych ludziach – tym szybciej zaczniesz doświadczać pełni i harmonii w życiu. Zaczniesz wtedy żyć nie z poziomu umysłu, lecz z poziomu harmonijnego poczucia połączenia ze światem.

 

 

Powiązane posty