Efektywna transformacja

 

 

Czym jest Rzeczywistość? Tak zwana fizyka newtonowska okrzyknęła ją ‘stałą’ formą. Tu, dla przypomnienia powiem od razu, że to, co zaproponował pan Newton to tylko TEORIA…

Jednak jako, że każde kłamstwo powtórzone sto razy podobno staje się prawdą, tak samo tłuczona do głów TEORIA o stałej, materialnej rzeczywistości tak bardzo zakorzeniła się w głowach miliardów istot, że do dziś dnia wiele z nich, gdy tylko pojawia się jakakolwiek próba podważenia tejże świętości momentalnie toczą pianę powtarzając wyświechtane hasła w stylu ‘to new age’, ezoteryka, czy też inne równie wartościowe argumenty które najczęściej niestety świadczą jedynie o braku jakiegokolwiek doświadczenia w tym temacie.

Piszę doświadczenia, bo osobiście jestem zwolennikiem właśnie takiego sposobu poznawania otaczającego mnie świata. Nic na to nie poradzę. Miałem tak od dziecka. I mimo tego, że mam już troszkę ponad 30 lat zostało mi to do dziś dnia. Zamiast pokładać wiarę w to, co potwierdza tzw. ’nauka’ (mam tu na myśli tą właśnie oficjalną wersję nauki wykładaną w szkołach i na uczelniach wyższych – przynajmniej na większości z nich w Polsce) wolę samodzielnie sprawdzać i przekonywać się, jak nasza rzeczywistość funkcjonuje.

W tym tekście podzielę się z Tobą trzema spostrzeżeniami o których niestety nikt w szkołach nie wspomina. A szkoda. Gdybym sam wiedział o tym wcześniej, udało by się osiągnąć dużo więcej, i dużo szybciej. Jednak sam proces poznawczy również daje dużo radości, a możliwość dzielenia się zdobytą wiedzą jest w ogóle jak wisienka na torcie. Czy to co przeczytasz jest PRAWDĄ? Powiem tak. To co przeczytasz jest, i działa, i to bardzo działa. Jednak by coś stało się TWOJĄ PRAWDĄ Ty sam musisz w to najpierw uwierzyć, a przynajmniej spróbować zacząć to stosować w swoim codziennym życiu, i tak jak ja samodzielnie się o tym przekonać.

Blog którego prowadzę to nie encyklopedia PWN, ja nie mam tytułu profesora fizyki a jedynie niedokończony doktorat z kognitywistyki, wiec potraktuj poniższe informacje jako coś, co może poszerzyć Twoją świadomość. To, co z tą wiedzą zrobisz zależy wyłącznie od Ciebie. Jednak powiem tylko tyle, że wiele istot z którymi maiłem przyjemność pracować również widzi namacalne zmiany w swoim doświadczeniu kiedy zaczyna właśnie w ten sposób ją postrzegać.

A więc zaczynamy. Co kształtuje Twoją rzeczywistość?

1. INTENCJA

Intencja czyli ‘świadomy proces umysłowy polegający na aktywnym stosunku umysłu wobec jakiegoś problemu (sytuacji), w wyniku czego pragnienia przekształcają się w potencjalny plan działania.’ Wikipedia traktuje temat bardzo trafnie. Intencja to nic innego jak nadanie konkretnego kierunku pragnieniu. Wyobraź sobie sytuację, w której ‘pragniesz’ podnieść rękę. Samo pragnienie będzie sprawiało, że ręka nadal będzie pozostawała w stanie wolnego zwisu, INTENCJA to coś, co rękę wprawi w ruch. Jeśli więc pragniesz czegoś w swoim doświadczeniu a nie wyrazisz jasnej i klarownej intencji, to tak jakbyś mówił do Wszechświata – Nie mam …… . Kiedy mówisz ‘nie mam’ Wszechświat daje Ci potwierdzenie, więc doświadczasz właśnie takiej rzeczywistości, w której nie mienie jest Twoją prawdą. Patrząc z perspektywy równobieżnych rzeczywistości Twoja świadomość bierze udział w tej, w której właśnie danej rzeczy nie masz, bo w tej konkretnej teorii wersji rzeczywistości jest ilość nieskończona. Wszystko już istnieje, a to, w czym Ty bierzesz udział zależy jedynie od Twojej wibracji.

 

2. WIERZENIA I PRZEKONANIA

Rzeczywistość to nic innego jak lustro tego, w co wierzysz. Wierzysz, że rzeczywistość jest stała i nie masz na nią wpływu? Proszę bardzo, takiej rzeczywistości doświadczasz. Wierzysz, że jest to plastyczna forma w której to nikt inny tylko Ty może dowolnie modelować? Proszę bardzo, modelujesz. Wierzysz, że ludzie są źli? Proszę bardzo, garść złych ludzi dla pani/pana na potwierdzenie. Wierzysz, że ludzie są dobrzy? I tak dalej, i tak dalej… To, co jest bardzo ważne, to to, że na poziomie świadomości ilość wierzeń i przekonań jakie zbieramy podczas naszego życia jest ogromna, i często potrzeba czasu (chociaż podobno jest tylko iluzją), żeby się przez nie przekopać. W dużym skrócie powiem tyle – zmień swoje przekonania a zmienisz swoją rzeczywistość. Jak to zrobić? Jeśli uda Ci się złapać jakieś negatywne przekonanie zadaj sobie pytanie ‘Jakie przekonanie sprawia, że postrzegam rzeczywistość właśnie w taki sposób i blokuje mnie przed zmianą mojej rzeczywistości?’ W ten sposób wydajesz polecenie swojej podświadomości, która będzie nad tym zagadnieniem pracowała dopóki nie znajdzie odpowiedzi. A kiedy to się stanie, objawia się to najczęściej jako tzw. moment ‘acha’ i wszystko staje się jasne, a Tobie nie pozostaje nic innego jak powiedzieć ‘Dziękuję, ale to przekonanie nie jest już dla mnie aktualne i zgodne z nowym/-wą mną, już go nie potrzebuję i z tego miejsca decyduję się je odpuścić.’ Tak, to takie proste.

3. SAMOPOCZUCIE

Kolejnym czynnikiem który ma wpływa na Twoją rzeczywistość jest Twoje samopoczucie. Wiem, że brzmi to jak banał, ale tak właśnie jest. Kiedy zaczynasz spędzać więcej czasu na zajęciach, które sprawiają, że czujesz się dobrze, jesteś zrelaksowany i odprężony, Twoja rzeczywistość momentalnie zaczyna się do tego dostosowywać. Kiedy z kolei przebywasz w stanie napięcia, również zaczynasz znajdować tego odbicie w swoim otoczeniu. Samopoczucie czyli to jak się czujesz. Bardzo częstym problemem i ‘kotwicą’ która nie pozwala Ci oderwać się od Twojej aktualnej wersji rzeczywistości jest nic innego jak opieranie się właśnie temu co czujesz. Bo emocje są zbyt silne, bo nie wypada, bo co powiedzą inni, bo głupio, bo może boleć…. Wiem, wymówek są zawsze setki, o ile nie tysiące, jednak tak długo jak w pełni nie dasz sobie doświadczyć aktualnego stanu ‘czucia się’, nie będziesz mógł go zmienić. Pozwól wiec sobie odpuścić napięcia w ciele, rozluźnij się, i wejdź w to, co aktualnie czujesz, pobądź z tym (najczęściej wystarczy dosłownie kilka minut), a następnie zdecyduj jak chcesz się czuć, i pomyśl o aktywnościach, które właśnie taki stan czucia się mogą w Tobie wywołać. I pamiętaj. Myślenie o czymś to zaledwie początek. Nie jesteś swoimi myślami, a dzięki temu, że masz ciało, myśli możesz wcielać w czyn, i to właśnie daje długotrwały efekt. Zacznij od pierwszego kroku. Reszta zacznie dosłownie układać się sama.

Proces zmieniania siebie i swojej rzeczywistości nie stanie się w przeciągu dnia, tym bardziej w przeciągu godziny. Jednak im wcześniej zaczniesz, tym szybciej zaczniesz doświadczać innej jakości rzeczywistości. Pamiętaj, że to w której wersji rzeczywistości bierzesz udział zależy jedynie od Ciebie, a mówiąc dokładnie od Twojej wibracji. Podkreślam TWOJEJ WIBRACJI. Przestań więc odtwarzać to, co robią inni, a zacznij robić to, co sprawia, że Ty jesteś szczęśliwy. Mimo tego, że na poziomie energetycznym wszyscy jesteśmy jednym, to tutaj, na planie fizycznym, każdy z nas jest ekspresją tego samego Źródła w troszkę innej formie. I to właśnie bycie w zgodzie z własną, niepowtarzalną formą podnosi wibrację najbardziej. Nie ślepe podążanie za tłumem (tak, nawet za tłumem oświeconych, przebudzonych, czy jakichkolwiek innych istot które uważają, że wiedzą najlepiej…)

Tu chodzi o to, byś to nikt inny tylko Ty w całym procesie czuł się dobrze. Daj sobie do tego prawo.

Możesz zacząć zmieniać swoją rzeczywistość już dziś. To prostsze, niż Ci się nawet wydaje. Twoja Prawda = Twoja Rzeczywistość = Twoje Szczęście. Chyba zgodzisz się, że gra jest warta świeczki?